Member Area

Mody do Symulatora Farmy 2017/2015/2013/2012/2011/2010 - Landwirtschafts Simulator 2017/2015/2013/2012/2011/2010

Strona 24 z 25 PierwszyPierwszy ... 1422232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 1044
    Bywalec forum
    This user has no status.

Awatar derpy24
    Postaw Piwko!
    7
    218 za 65 wypowiedzi
    Siła reputacji
    5
    Jak to mówią chińczycy - kein problem

Bywalec forum
    This user has no status.

Awatar derpy24
    Postaw Piwko!
    7
    218 za 65 wypowiedzi
    Siła reputacji
    5
    S8 ODC 7
    OGIEŃ Z NIEBIOS

Ostatni pełen tydzień lipca dwutysięcznego roku sprawił , że Tadek chodził krzywo i bynajmniej nie dlatego , że miał nierówne nogi albo jakieś schorzenia stawów. Przez jego przełyk gardłowy przeszły już hektolitry alkoholi , a to jeszcze nie koniec jego ‘wycieczki’. Więc tak : zboże zdążyło wyschnąć i stać się gotowym do zebrania. Tadek w niedziele pojeździł po polach , ale zatrzymał się przy pszenicy , bo wiedział , że jęczmień już tylko czeka na złożenie w spichlerzu. Wziął kłosa , spojrzał się na zachód słońca i zaczął gryźć ziarna. Twarde ziarna. Popił Jagermaistrem i stwierdził , że pora skosić i pszenicę. Od razu pojechał do Johnego. Zastał go , jak naprawiał Bizona :
    - Szczęść Boże Janku , a co ty tam grzebiesz przy tym dyjable? Jak się wyrobisz , to i mi skosisz?
    - Tadek , spier* bo ci zaraz tym kluczem przyje***e. Ja też mam pola i to nie mało. Koniec kurde z usługami , nie ma , skończyło się.
    I się skończyło. Tadzisz nic , tylko obrócił się plecami i podszedł do swojej jawy , obrócił nóżkę i … była luźna. Podprowadził do domu , przejrzał sprawę i stwierdził , że to jednak była wajcha od hamulca. Jeździł po ludziach i dopiero Maniek (tak , ten Maniek) wyraził aprobatę na wymłócenie pięciu hektarów zbóż : jeden hektar jęczmienia ozimego i cztery heksy pszenicy Arkadii. Okej! Wykoszę ci w jeden księżyc! A raczej w jedno słońce , bo w dzień będę kosił.
    Poniedziałek przebiegł nerwowo. Tadzisz , co prawda , zajął się szykowaniem przyczep , ale też teściowa nieźle mu dała w rurę. Niestety , miał do dyspozycji tylko wóz konny i autosankę. Nadstawki sam musiał dorobić. Nalał ropę do pełna. W oczekiwaniu na Bizona wymienił tylko sznurek w presie , by kolejnego dnia sprasować całą słomę bez czekania. Godzina siedemnasta. Wówczas niemalże środek dnia. Tadek wyjmuje reduktor ze skrzynki umieszczonej przed szybą w zetorze. Usłyszał przygazówkę Bizona. Ale to nie był Maniek. To był ojciec Mańka. Stary pijak. Tadek wiedząc o tym , owinął w szmat litrówkę żytniej i pojechali na pole. Koszenie poszło szybko , gdyż zboże było rzadkie. Gospodarz spoglądał jedynie na marny zbiór opierając rękoma o kierownicę. Zbiór zakończono o godzinie dwudziestej. Ojciec Mańka wziął butelkę i odjechał do rodzimej wsi. A Tadzisz podpiął do czubatej autosanki pełen zboża wóz konny i pojechał wysypać. Miało miejsce coś w stylu tragedii. Gospodarz skręcił , dyszel wozu konnego zahaczył o autosankę i całe 5 ton zboża poszło na asfalt. Tadek narobił w majty ze strachu. Pobiegł do sąsiada , żeby mu turem podebrał zboże , ale ten żniwował. Wszyscy byli na polu , a nasz główny bohater wziął sipę , teściową i Gośkę i zaczęli usuwać zboże z drogi. Zajęło im to ponad godzinę. W tym czasie usłyszeli od kierowców wulgaryzmy , nawet milicja była na miejscu zdarzenia. Tadek dmuchał zboże aż do 22. Cały obolały chciał iść spać , ale przypomniał sobie o zwierzątkach. Wszedł do obory , a tam drzwiczki wywalone , a warchlaki hasają sobie po ściernisku. Biedaczek łapał dziesięć sztuk o księżycu i latarce. Miał szczęście , że nie były tak napasione , bo musiałby wezwać posiłki.
    Wtorek już był spokojniejszy. Po robocie Tadek bezzwłocznie pojechał sprasować słomę w kostki. Pięć hektarów. Jak to u Tadka – słoma marna. Trzydziestka , prasa wujka , zimne piwo i żar z nieba. To słowa , które idealnie oddają atmosferę panującą wówczas na polu. Gdy Tadek wyładował ostatnie snopki z prasy , nie czekając na nic , wziął przyczepę i wraz z Wojtkiem i siostrzeńcem jego zebrali urobek. Zbierali po dnia kres. Zachodni wiatr wbijał Tadkowi pod powieki perłowy piasek. Krajowy trunek wbijał się Wojtkowi do przełyku. Nie ma co , ostro się nachlali.
    Środowy poranek sprostował Tadka kacem. Trzymając się za płat pitoliczny powędrował obrządnąć świnie i jedną krowę. Wydoiwszy krasulę zauważył , że ktoś kręci się przy jego budynkach. To był ranek , jeszcze panował ciemny nastrój. Tadzisz zaczaił się z dubeltówką , wymierzył w odbyt denata i pociągnął za spust. Zrobił mu z d**y durszlak , a ten spieprzał aż się kurzyło za nim. Zadowolony gospodarz zdmuchnął dym z końca lufki i wrócił do swoich obowiązków. Zjadł syte śniadanie i w swoich białych , roboczych ubraniach poszedł do mleczarni. Spokojnie paląc poznańskiego zauważył , że jego sąsiad trzyma się za tylną okolicę ciała (swoją) i jęczy i stęka. To prawdopodobnie on chciał napaść na Tadka. Gospodarz dumnie obronił swego dobytku dubeltówką od wujka. No cóż , po robocie nic nie zrobił. Dlaczego? Cały czas ukrywał się w piwnicy i dokonywał naprawy silnika od mieszadła. Nie zdążył całego złożyć do 15 więc został do siedemnastej. Po wyjściu na zewnątrz jego tytoń owinięty w bibułkę zgasiły strugi deszczu. Skubaniec , zawsze się przed deszczem wyrobi. Ani duszno nie było , ani nie zapowiadali w telewizji , a tu proszę bardzo , jakie zrządzenie losu. Ale taki klimat jest idealny na naprawy. Otwarte wrota od szopy , widać padający deszcz , świeże powietrze wchodzi do warsztatu. Tadek przykucnięty nad silnikiem jawki , rozkłada koszyk sprzęgła na białej szmatce. W gębie kurczowo trzyma do połowy wypalonego poznańskiego , a cały dym leci mu w ślepia. To jest to! Wrócił do chałupy koło 23 i położył się spać.

"Wszechogarniający rozum"

Zostałem skazany na rozum wszechogarniający
    Nie skarżyłem się
    Wypuszczałem ludzi z cel
    Nie było źle
    Potem pojawiłaś się ty z piosenką i walizką
    Odwróciłem głowę, byłaś bardzo blisko
    Teraz jestem sam, szukam domu w każdej ludzkiej twarzy
    Jestem wolnym człowiekiem, jestem wolnym człowiekiem
    Jestem wolnym człowiekiem, szczęście nic nie waży
    Nie skarżyłem się
    Wypuszczałem ludzi z cel
    Nie było źle
    Jestem wolnym człowiekiem
    Nie skarżyłem się
    Wypuszczałem ludzi z cel
    Nie było źle
    Jestem wolnym człowiekiem, szczęście nic nie waży
    Jestem wolnym człowiekiem, jestem wolnym człowiekiem

Muzyka:
    Kod:
    Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki.Kliknij tutaj aby się zarejestrować i pobrać moda do LS!

Fotki:
    Kod:
    Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki.Kliknij tutaj aby się zarejestrować i pobrać moda do LS!

3. derpy24 upija się dzisiaj na koszt 3 osób:

GamerPRO (12-27-2016),husarz1204 (12-27-2016),konrad9991 (12-27-2016)

Najlepszy User
    This user has no status.

Postaw Piwko!
    51
    26 za 24 wypowiedzi
    Siła reputacji
    1
    Nie ma co się dziwić Johnemu, ja sam kiedyś u sąsiada sita przedziurawiłem chwastami i skończyły się wtedy usługi w c330 Tadek prostuje dach, że jeździ bez?? :d

Bywalec forum
    This user has no status.

Awatar derpy24
    Postaw Piwko!
    7
    218 za 65 wypowiedzi
    Siła reputacji
    5
    konrad , ja sam się nie dziwię jemu Na usługi to się człowiek też nadenerwuje , nieraz na jedno pole można w ciągu pięciu minut dostać 20 telefonów
    Czym kosiłeś u sąsiada? Bizkiem ?
    Wiater mocny wiał , plała była na dachu. Jak Tadzisz chodził na oględzinach to plandeka była cała dziurawa, nawet próbował ją szyć Lepiej mieć samą konstrukcję kabiny aniżeli miałoby jej nie być.

Najlepszy User
    This user has no status.

Postaw Piwko!
    114
    54 za 31 wypowiedzi
    Siła reputacji
    4
    " popił Jagermesitrem" - znam doskonale ten trunek XDD
    elegancko ! czekam na więcej

Bywalec forum
    This user has no status.

Awatar derpy24
    Postaw Piwko!
    7
    218 za 65 wypowiedzi
    Siła reputacji
    5
    husarz , w takim razie Darz Bór! Ja też bym chciał więcej , ale to od weny zależy.

Legenda na Forum
    This user has no status.

Awatar paja
    Postaw Piwko!
    958
    581 za 518 wypowiedzi
    Siła reputacji
    5
    Takie długie to trochę
    POMOGŁEM POSTAW PIWKO

93% userów przychodzi na to forum tylko po dodatki.Jeżeli nie należysz do tych 7% wklej to do opisu.
    Zapraszam na fotki: http://www.ls-forum.eu/showthread.ph...4530#post84530

Najlepszy User
    This user has no status.

Postaw Piwko!
    51
    26 za 24 wypowiedzi
    Siła reputacji
    1
    Kod:
    Claas Europa, jeszcze takie zabytki koszą pola świętokrzyskiego nad samą Wisłą!

Bywalec forum
    This user has no status.

Awatar derpy24
    Postaw Piwko!
    7
    218 za 65 wypowiedzi
    Siła reputacji
    5
    paja , i o to chodzi Dla wielu jest to zaleta , a nie wada
    konrad , czasem zabytek lepszy niż coś nowego

Bywalec forum
    This user has no status.

Awatar derpy24
    Postaw Piwko!
    7
    218 za 65 wypowiedzi
    Siła reputacji
    5
    S8 ODC 8

SIERPIEŃ – I WSZYSTKO WIADOMO

Lipiec postawił kres , a w życiorysie Tadka pozostawił wpis „Na zawsze we wątrobie Tadka. Lipiec”. Sierpień przejął pałeczkę. Jedyne co pozostało niezmienne to pogoda. Cały czas był skwar. Pierwszym dniem był wtorek. I to on zniechęcił naszego zaradnego gospodarza do przestania z piciem. Doszłoby do tragedii. Mianowicie , był czas na picie ,a Tadek zawzięcie chował się w mięcie za butelką. Poniedziałek był upalny , ale gdy słońce się chowało , zaczęło się robić chłodniej , a Tadzisz z Wojtkiem bez koszul u siedli się na ławce przed domem Tadka , wyciągnęli nogi i pili najpierw piwo , a potem dolewali do piwa trochę `koholu. O dwudziestej drugiej oboje na czworaka rozeszli się do domów. Tadzisz jednak zapomniał o zwierzętach i wrócił się do nich. Rozsypywał paszę po całej chlewni , a woda miotała nim jak szatan. W końcu poślizgnął się na krowim gównie i wleciał do kanału z gnojowicą. Próbował się ratować ale to na nic. W końcu kanał był głęboki na 20cm. Tadzisz miał zwidy i myślał , że jest niewiadomo jak głęboko. Zasnął tam i leżał aż do rana. A Gośka z teściową szukali go z latarką po całej wsi. W końcu rano się obudził , był jeszcze niedokładny , ale poszedł do mleczarni , mimo wszystko. Okazało się to być złym wyborem. W głowie szumiały mu dusze zmarłych Indian , namawiających go do odzyskania wolności i , co za tym idzie , spustoszenia pomieszczenia z serami. Tak też się stało. Szef dostał zawału po zobaczeniu pobojowiska , jakie zostawił Tadek. To był jego ostatni dzień pracy w tym miejscu. W dodatku cały wonął gnojówką. Nikt nie odważył się go odciągnąć od niszczenia garów i rzucania kanami. W domu dostał ostrą reprymendę. Wytrzeźwiał około czternastej. Sięgał już po kolejną butelkę , ale Gośka niespodziewanie przestrzeliła ją dubeltówką :
    - Jeszcze raz takie coś , a ci wątrobę przestrzelę! A jak to nie będzie starczyć , to cię na odwyk poślę , albo zaraz tu mamusię przyślę!
    Echo tych słów odbijały mu się aż do wieczora. Był zszokowany , jak Kwaśniewski na widok swej żony. Ponownie musiał się ograniczyć do oranżady. Pochłonięty czerwonymi bąbelkami nie spełnił swych wieczornych obowiązków. W salonie rozbrzmiewały piosenki Rock`n`Rollowe z lat 50. Obudził się już jako inny człowiek. W niedzielę nie poszedł do kościoła , a w poniedziałek powędrował do Urzędu Pracy. Stracił niepotrzebnie dwie godziny z życiorysu na szukanie ofert pracy. Nawet oferty zza granicy go nie przekonały. Skrobanie ryb na szwajcarskiej plaży to nie dla niego. Oferowali mu posadę kierowcy , ale nie spodobała mu się stawka rzędu tysiąca złotych na miesiąc. Jako Technik Rolnik nie znalazł nic konkretnego dla niego. Z opuszczonymi rękoma przyszedł do domu , gdzie czekał na niego Wojtek. Miał do niego zajęcie : tego dnia Wojciech zakupił 30 prosiaków , które trzeba wykastrować. Wiedział , że Tadek ma długoletnie doświadczenie ze świniami i na pewno umie do zrobić. Tadzisz z uśmiechem przebrał się , wciągnął tabakę , wpuścił skalpel do kieszeni i poszli. Szybkie cięcie i Tadkowi wpadła stówa. Szybko to szło i sprawnie. Pomyślał , że mógłby to robić zawodowo. Początkowo nie podchodził do pomysłu jakoś bardzo poważnie , ale potem zdecydował się na odważny krok : ogłoszenie w gazecie. Kiedy wszyscy dostali ten kawałek papieru w swoje ręce , zaczęli się śmiać. Zwłaszcza chłopy. Tadek się wnerwił , wziął skalpel i wszystkim obciął orzeszki. Od tej pory wszyscy mają głos dwie i pół oktawy. Piszczą jak knur w akcji i Tadka traktują już poważnie.
    Jednak mało klientów dostał. Tylko dwóch. Do końca tygodnia zarobił tylko 200 złotych. Miał niesmak , ale za te pieniądze kupił ropę do ciągników. Zamówił beczkowóz u Gienka. Gienek to taki bamber ze sąsiedniej wsi , kiedyś Tadzisz miał mieć u niego praktyki , ale miał grzybicę stóp i go nie wpuszczono. Gospodarzy na ponad dwustu hektarach. Tadek zawsze chciał taki być ; wielki bamber , szanowany , z dużym sprzętem i areałem. Ale cóż , prawda jest jaka jest : Tadzisz na bambra się nie nadaje. Pouzupełniał ropy i ruszył. Gnojowica rozlana to i trzeba to gruberem i talerzówką pojechać. Ziemię obrabiały dwa zestawy ; Kryształ z gruberem oraz trzydziestka z talerzówką. Niepokoił się , czy trzydziestka da radę z talerzówką. Niezawodność i moc Ursusa c 330 pokonały talerzówką i dwa pola. Tak nią praca dobrze szła , że Tadek zapomniał się i obrobił nią dwa pola , a Kryształem tylko jedno. W zetorze zamontował odtwarzacz kaset , który niegdyś był w 7211. Miał dziesięć swoich ulubionych kaset. Ale to nie było to samo , co dźwięk silnika trzydziestki. Podłapał też niezłą fuchę do końca tygodnia ; miał pracować na budowie we Wrocławiu. Do jego obowiązków należało mieszanie i wożenie cementu oraz noszenie pustaków. Dużo się narobił , a mało zarobił. Połowę przeznaczył na doinwestowanie w nowe łapy do grubera , a resztę dał niezadowolonej żonie.

Fotki :
    Kod:

12. derpy24 upija się dzisiaj na koszt 4 osób:

bobms77 (01-06-2017),GamerPRO (12-30-2016),husarz1204 (12-30-2016),konrad9991 (01-06-2017)

Strona 24 z 25 PierwszyPierwszy ... 1422232425 OstatniOstatni